| Model Number: | TM101JDHG33-00 |
| MOQ: | 1 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Panel Model | TM101JDHG33-00 | Panel Brand | Tianma |
|---|---|---|---|
| Size | 10.1 inch | Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1280(RGB)*800, WXGA 149PPI | Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Module Dimensions | 216.96(W)*135.6(H) mm | Display Mode | SFT, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 229.8*149*9.6 (H*V*D) mm | Response Time | 25 ms (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M 50% NTSC | Light Source | WLED, 40K hours, With LED Driver |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) | Touch Screen | Without |
| Brightness | 900 cd/m² (Typ.) | Power Supply | 3.3V (Typ.) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) | Application | Industrial Outdoor High Brightness, Healthcare |
| Frame Rate | 60Hz | Interface Type | LVDS (1 ch, 6/8-bit), 40 pins Connector |
| Storage Temperature | -40°C to 80°C | FPC Connector | JAE, HD1S040HA1, Pitch 0.5mm |
| Operating Temperature | -30°C to 80°C |