BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module
Brand Name: BOE
Detail Information
Place of Origin:
China
Type:
TFT
Display Size:
21.5"
Supplier Type:
Original Brand
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Treatment:
Antiglare (Haze 25%), Hard Coating (3H)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
14 (Typ.)(G To G)
Operating Mode:
ADS, Normally Black, Transmissive
Light Source:
WLED , 30K Hours , W/O Driver
Touch Panel:
Without
Power Supply:
5.0V (Typ.)
Interface Type:
LVDS (2 Ch, 8-bit) , 30 Pins Connector
Highlight:
boe tft lcd display
boe industrial tft display
fhd tft lcd display
Product Description
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 0
Products Description
Brand
BOE
Model P/N
GV215FHM-N10
Diagonal Size
21.5
Panel Type
a-Si TFT-LCD,LCM
Resolution
1920(RGB)X1080,FHD 102PPI
Pixel Format
RGB Vertical Stripe
Active Area
476.64W)x268.11(H) mm
Interface Type
Outline Dim.
485.6(W)x292.2(H)x11.2(D) mm
Treatment
Antiglare (Haze 2596), Hard coating (3H)
Luminance
350 cd/m2 (Typ.)
Contrast Ratio
1000:1 (Typ.)(TM)
Wiew Direction
Symmetry
Response Time
14 (Typ.)(G to G)
Viewing Angle
89/89/89/89 (Tp)(CR210)
Operating Mode
Support Color
16.7M
Light Source
WLED , 30K hours , W/O Driver
Weight
1.93Kgs (Typ.)
Touch Pane
Without
Frame Rate
60Hz
Power Supply
5.0v (Typ.)
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 1
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 2
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 3
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 4
Details Images
Company Profile
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 5
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 6
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 7
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 8
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 9
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 10
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 11
FAQ
BOE GV215FHM-N10 21.5 inch 1920*1080 FHD 102PPI TFT-LCD LCM WLED Backlight LVDS Industrial Digital Signage Display Module 12
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%