Brand Name: BOE
Detail Information
Place of Origin:
China
Type:
TFT
Display Size:
23.8inch
Supplier Type:
Original Brand
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1920(RGB)x1080, FHD 92PPI
Module Outsize(mm):
540.2(H)x315.6(V)x14.2(D) Mm
Viewing Angle:
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Brightness:
250cd/m2
Interface:
LVDS (2 Ch, 8-bit) , 30 Pins Connector
Touch Screen:
Without
Application:
Desktop Monitor ATM VTM E-shelf POS
MPQ:
10pcs
Warranty:
12 Months
Highlight:
tft lcd screen 1920x1080
boe tft lcd screen
boe tft lcd display screen
Product Description
Products Description
Panel Model
MV238FHM-N30
Panel Brand
BOE
Size (inch )
23.8inch
Panel Type
a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution
1920(RGB)×1080, FHD 92PPI
Pixel Format
RGB Vertical Stripe
Module Outsize(mm)
540.2(W)×315.6(H)×14.2(D) mm
Display Mode
ADS, Normally Black, Transmissive
LCD Active area(mm)
527.04(W)×296.46(H) mm
Response Time
14 (Typ.)(G to G)
Display Colors
16.7M 72% NTSC
Light Source
WLED [3 strings] , 30K hours , W/O Driver
Viewing Angle
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Touch Screen
Without
Brightness
250 cd/m² (Typ.)
Power Supply
5.0V (Typ.)
Contrast Ratio
1000:1 (Typ.) (TM)
Used for
Desktop Monitor
Frame Ratio
60Hz
Enviroment
Storage Temp.: -20~ 60 °C
Operating Temp.: -0 ~ 50°C
LCM Interface Type
FPC connector
UJU, IS100-L30R-C23, Pitch 1.0mm
Details Images
Company Profile
FAQ
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%