Brand Name: LG Display
Detail Information
Place of Origin:
China
Type:
TFT
Display Size:
21.3inch
Supplier Type:
Original Brand
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1536(RGB)x2048, QXGA 120PPI
Module Outsize(mm):
336(H)x453.1(V)x18.5(D) Mm
Viewing Angle:
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Brightness:
1100cd/m2
Interface:
LVDS (4 Ch, 10-bit) , 92 Pins Connector
Touch Screen:
Without
Application:
Industrial
MPQ:
8pcs
Warranty:
12 Months
Highlight:
module tft lcd screen
module tft lcd display screen
lcm tft lcd screen
Product Description
Products Description
Panel Model
LB213QX2-SL01
Panel Brand
LG Display
Size (inch )
21.3inch
Panel Type
a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution
1536(RGB)×2048, QXGA 120PPI
Pixel Format
RGB Vertical Stripe
Module Outsize(mm)
336(H)×453.1(V) ×18.5(D) mm
Display Mode
IPS, Normally Black, Transmissive
LCD Active area(mm)
324.864(W)×433.152(H) mm
Response Time
25 (Typ.)(G to G)
Display Colors
1.07B 72% NTSC
Light Source
MINI QLED , 50K hours , W/O Driver
Viewing Angle
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Touch Screen
Without
Brightness
1100 cd/m² (Typ.)
Power Supply
12.0V (Typ.)
Contrast Ratio
100000:1 (Typ.) (TM)
Used for
Industrial,Medical Imaging
Frame Ratio
60Hz
Enviroment
Storage Temp.: -20~ 60 °C
Operating Temp.: -0 ~ 50°C
LCM Interface Type
FPC connector
LS Mtron, GT05S-51S-H38, Pitch 0.5mm
JAE,FI-RXE41S-HF, Pitch 0.5mm
Details Images
Company Profile
FAQ
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%