High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module
Brand Name: Hannstar
Detail Information
Place of Origin:
China
Type:
TFT
Display Size:
12.3inch
Supplier Type:
Original Brand
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1920(RGB)x720 167PPI
Module Outsize(mm):
302(H)x125.4(V) X14.2(D) Mm
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Brightness:
850cd/m2
Interface:
LVDS (2 Ch, 8-bit) , 50 Pins Connector
Touch Screen:
Without
Application:
Outdoor High Brightness Device Automotive Display
MPQ:
20pcs
Warranty:
12 Months
Highlight:
module tft lcd display
module industrial tft display
high brightness tft lcd display
Product Description
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 0
Products Description
Panel Model
HSD123JPW3-A15
Panel Brand
Hannstar
Size (inch )
12.3inch
Panel Type
a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution
1920(RGB)×720 167PPI
Pixel Format
RGB Vertical Stripe
Module Outsize(mm)
302×125.4×14.2 (H×V×D)
Display Mode
IPS Pro, Normally Black, Transmissive
LCD Active area(mm)
292.032(W)×109.512(H) mm
Response Time
25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors
16.7M 75% NTSC
Light Source
11S4P WLED , 30K hours , No Driver
Viewing Angle
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Touch Screen
Without
Brightness
850 cd/m² (Typ.)
Power Supply
3.3V (Typ.)
Contrast Ratio
1500:1 (Typ.) (TM)
Used for
Outdoor High Brightness,  Automotive Display
Frame Ratio
60Hz
Enviroment
Storage Temp.: -40~ 95 °C
Operating Temp.: -30 ~ 85 °C
 Vibration Level
2.9G (28.4 m/s²)
LCM Interface Type
LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 50 pins
FPC connector
Aorora, F31L-1A7H1-21050,Pitch 0.5mm
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 1
Details Images
Company Profile
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 2
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 3
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 4
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 5
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 6
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 7
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 8
FAQ
High Brightness 12.3inch Display Hannstar HSD123JPW3-A15 1920x720 850nits Automotive 3G Vibration Wide Temperature Module 9
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%