Brand Name: BOE
Detail Information
Place of Origin:
China
Type:
TFT
Display Size:
23.8inch
Supplier Type:
Original Brand
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution:
3840(RGB)x2160, UHD 185PPI
Module Outsize(mm):
537.44(W)x306.8(H) Mm
Viewing Angle:
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Brightness:
0cd/m2
Interface:
EDP (4 Lanes) , HBR2 (5.4G/lane) , 30 Pins Connector
Touch Screen:
Without
Application:
Industrial
MPQ:
16pcs
Warranty:
12 Months
Highlight:
boe tft lcd display
boe industrial tft display
rgb tft lcd display
Product Description
Products Description
Panel Model
GV238QUB-N12
Panel Brand
BOE
Size (inch )
23.8inch
Panel Type
a-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution
3840(RGB)×2160, UHD 185PPI
Pixel Format
RGB Vertical Stripe
Module Outsize(mm)
537.44(W)×306.8(H) mm
Display Mode
ADS, Normally Black, Transmissive
LCD Active area(mm)
527.04(W)×296.46(H) mm
Response Time
14 (Typ.)(G to G)
Display Colors
1.07B 99% sRGB
Light Source
No B/L
Viewing Angle
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Touch Screen
Without
Brightness
0 cd/m² (Typ.)
Power Supply
10.0V (Typ.)
Contrast Ratio
1000:1 (Typ.) (TM)
Used for
Industrial
Frame Ratio
60Hz
Enviroment
Storage Temp.: -20~ 60 °C
Operating Temp.: -0 ~ 50 °C
LCM Interface Type
FPC connector
STM, MSAK24025P30,Pitch 0.5mm
Details Images
Company Profile
FAQ
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%