LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1
Brand Name: LG Display
Detail Information
Place of Origin:
China
Type:
AMOLED
Display Size:
13.3
Panel Type:
Amoled
Resolution:
1536(RGB)x2048 192PPI
Module Outsize(mm):
213.8 X 284.8 (HxVxD)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR 10)
Brightness:
300cd/m2
Interface:
EDP (4 Lanes) , EDP1.3 , HBR1 (2.7G/lane) 40 Pins Connector
Touch Panel:
Capacity Touch
Application:
Industrial
MPQ:
7pcs
Warranty:
12 Months
Highlight:
13.3 Inch OLED Screen Module
1536x2048 OLED Screen Module
1536x2048 amoled display monitor
Product Description
Products Description
Panel Model
LP133QX1-EPA1
Panel Brand
LG Display
Size (inch )
13.3inch
Panel Type
AM-OLED, OLED , Full Module
Resolution
1536(RGB)×2048 192PPI
Pixel Format
RGB Vertical Stripe
Module Outsize(mm)
213.8(W)×284.8(H) mm
Display Mode
/
LCD Active area(mm)
202.752(W)×270.336(H) mm
Response Time
2 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors
16.7M 117% NTSC
Light Source
self , 15K hours
Viewing Angle
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Touch Screen
On-Cell Touch
Brightness
300 cd/m² (Typ.)
Power Supply
3.3V (Typ.)
Contrast Ratio
5000:1 (Typ.) (TM)
Used for
Digital signage
Frame Ratio
60Hz
Enviroment
Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Operating Temp.: -0 ~ 50°C
LCM Interface Type
FPC connector
HRS, KN38A-40S-0.5H, Pitch 0.5mm
Details Images
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 0
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 1
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 2
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 3
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 4
Company Profile
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 5
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 6
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 7
FAQ
LG 13.3 Inch 1536x2048 HD OLED Screen Module Ultra Thin Display Monitor LP133QX1-EPA1 8
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%